Rebozo

Rebozo je tradiční textilní šátek pocházející z Mexika, který má dlouhou historii v péči o tělo a duši. Jeho univerzální využití a široké možnosti aplikace ho činí ceněným nástrojem v oblasti péče o zdraví. Je vhodný pro děti, ženy i muže. Ženám pomůže v období menstruace, těhotenství i po porodu.

V rámci masáže se používá k uvolnění svalů, snížení napětí, mobilizaci kloubů  a podpoře relaxace. Jeho měkký materiál a různé techniky umožňují terapeutům pracovat s hlubokými vrstvami svalů a poskytovat klientům úlevu od bolesti a stresu.

Během těhotenství  může rebozo posloužit jako účinný prostředek k podpoře břišní stěny a zmírnění nepohodlí spojeného s nárůstem břicha. Může pomoci zmírnit bolesti zad a poskytnout podporu při nošení břicha a přispět k lepšímu postavení plodu.

V porodnictví je využíváno k podpoře žen během porodu. Jeho použití může pomoci uvolnit pánevní svaly, snížit bolestivost kontrakcí a poskytnout ženě pocit bezpečí a pohodlí během porodního procesu. ¨

Po porodu pomáhá při zavinování dělohy, podpoře zotavení po císařském řezu a uvolnění svalů po porodu, prevence vzniku diastázy.

Rebozo je také užitečné například při bolestivé menstruaci, kdy uvazování břicha pomáhá uvolnit napětí v pánevní oblasti a snižuje nepříjemné příznaky.


"Rebozo je jako náruč, která objímá a léčí. Jeho měkký dotek a podpora přináší uklidňující pocit a pomáhá nám nalézt rovnováhu mezi tělem a duší." 


V rámci terapie lze využít pro:

  • masáž, mobilizaci, uvolnění napětí
  • konzultaci a nácvik využití reboza
  • v průběhu těhotenství je možné přijít na terapii s partnerem, kterého naučím, jak s rebozem zacházet a můžete jej bezpečně využívat i v pohodlí domova